FundacjaZielonePłucaPolski ADRES: 15-554 Białystok ul. Doilidy Fabryczne 23 TEL: 0 85 74 12 105 E-MAIL

O Fundacji

Laureaci Nagrody za rok 2007

 16 czerwca 2008 r. w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku odbyło sie wręczenie nagród Zielonego Liścia im. prof Stefana Kozłowskiego za rok 2007. Laureatami zostali:

 1. ZOFIA WOJCIECHOWSKA – historyk archiwista, absolwentka UMK w Toruniu. Zamieszkała i działająca w Mrągowie (woj. warmińsko – mazurskie). Animatorka działań społecznych o charakterze edukacyjno – ekologicznym, niezliczonych warsztatów i konkursów dla dzieci oraz młodzieży. Twórczyni zajęć edukacyjno – terapeutycznych wykorzystujących wpływ przyrody jako formy terapii i inspiracji do działania, szczególnie przychodzącym z pomocą dzieciom i młodzieży specjalnej troski.

 2. DOROTA STARCZEWSKA – długoletni dyrektor Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Poza profesjonalnie prowadzoną działalnością administratora Parku jest jego niestrudzonym ambasadorem i propagatorem. Świetna organizatorka umiejętnie współpracująca zarówno z samorządami lokalnymi i regionalnymi, jak i organizacjami pozarządowymi oraz placówkami naukowymi i oświatowymi. Pomysłodawczyni i współrealizatorka ,,Spotkań z przyrodą’’ oraz Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Propagatorka idei Zielonych Płuc Polski i Zielonych Płuc Europy na Podlasiu, Mazowszu i północnej Lubelszczyźnie. 

 
3. ZDZISŁAW FABISIAK – nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie. Animator i organizator działań proekologicznych na poziomie lokalnym w osiedlach Olsztyna.
Opiekun zwierząt porzuconych i poszkodowanych. Człowiek wielkiego, otwartego serca dla dzieci, młodzieży i istot słabszych uzależnionych od pomocy świata zewnętrznego.
Działalność laureata może stawić przykład łączenia pracy zawodowej oraz społecznej na rzecz wprowadzenia wielkich idei przy pomocy skromnych środków w najbliższym miejscu zamieszkania.  

 

 4.  MICHAŁ MATYSKIEL – długoletni nauczyciel biologii, a obecnie dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli (woj. podlaskie).Działacz społeczny i animator działań proekologicznych na Podlasiu, przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym, opiekun Biebrzańskiego Klubu Przyrodników, organizator warsztatów terenowych. Ornitolog, fotografik, turysta, lokalny lider

Strona dofinansowana ze środków: UE NFOŚiGW