FundacjaZielonePłucaPolski ADRES: 15-554 Białystok ul. Doilidy Fabryczne 23 TEL: 0 85 74 12 105 E-MAIL

Projekty

Kampania ,,IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE - PAPIEROWE''

 

Problem nadmiernego zużywania oraz utylizacji toreb plastikowych niewątpliwie negatywnie wpływa na środowisko przyrodnicze, ale także na estetykę krajobrazu oraz zdrowie mieszkanców aglomeracji miejskich.

Wyprodukowana w ciągu jednej sekundy torba foliowa, rozklada się od 100-400 lat, a przez ten czas ich ogromne ilosci zalegają na wysypiskach, w śmietnikach, w kanalizacjach, przydrożnych rowach i na ulicach, stanowiąc duże zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi i życia zwierząt.

Z racji przynależności północno-wschodniej Polski do obszaru Zielonych Płuc Polski, charakteryzujacego się dużymi walorami przyrodniczymi i najczystszym środowiskiem w Polsce, problem nadmiernej ilosci ,,foliówek'' powinien zostać szczególnie potraktowany.

Głównym celem Kampanii ,,IDZIE ZMIANA-TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE-PAPIEROWE'' jest ograniczenie stosowania jednorazowych toreb foliowych oraz promocja modnej i praktycznej troby lnianej lub papierowej wśród mieszkanców obszaru Zielonych Płuc Polski.

Na terenie samorządów posiadających Znak Promocyjny Zielone Płuca Polski, zostaną przeprowadzone kampanie promocyno - edukacyjne, podczas których rozdawane będą torby lniane i papierowe.

Strona dofinansowana ze środków: UE NFOŚiGW