FundacjaZielonePłucaPolski ADRES: 15-554 Białystok ul. Doilidy Fabryczne 23 TEL: 0 85 74 12 105 E-MAIL

Projekty

Wydarzenia

   

  

  

  

Kampania IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE - PAPIEROWE

W sklepach: 

4.XII. 2008 - SKLEP INTERMARCHE W Ostódzie

  

  

  

Sklep KAUFLAND w Ostródzie

  


5. XII. 2008 - SKLEPY P.P.H.U. ,,R.M. HILDEBRANDT'' w Brodnicy

    

  

  

5.XII. 2008 SKLEPY TESCO i LIDL w Wąbrzeźnie

     

  

  

5. XII. 2008 - BIEDRONKI w Iławie

  

  


6.XII. 2008 - SKLEPY na terenie Gminy Górzno  

  

  


13.XII. 2008 - SKLEPY PIOTR I PAWEŁ w Toruniu

  

  

  

  

  


GMINA GÓRZNO

Mikołajkowa Kampania ,,IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE PAPIEROWE'' w Gminie Górzno. Uczniowie z klas VI Szkoły Podstawowej w Gołkowie oraz klas III Niepublicznego Gminazjum w Gołkowie, przeprowadzili akcję rozdawania toreb bawełnianych i papierowych wśród mieszkańców wsi Szczutowo, Gołkowo i Gołkówko.  

  

  

  

 


MIASTO BRODNICA

14 Listopada 2008 roku w Brodnicy zorganisowany został IV Dzień Czystego Powietrza. Pod hasłem ,,Kochasz dzieci - nie pal śmieci'', grupy dzieci przemaszerowały ulicami miasta na znak protesu i uświadomienia dorosłych o szkodliwości palenia przydomowych odpadów.

Również torby ekologiczne z Kampanii ,,IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE - PAPIEROWE'' pojwiły się podczas tej akcji. Wspólnie z Urzędem Miasta w Brodnicy, dziećmi ze szkół przekonywaliśmy miszkanców do ograniczenia stosowania jednorazowych toreb foliowych oraz zaprzestania palenia szkodliwych śmieci w przydomowych ogórdkach.

Działania młodzieży w akcjach na rzecz ochrony przyrody są zawsze zakończone sukcesem, gdyż uczestnictwo młodego człowieka daje nadzieję, iż takich akcji będzie coraz mniej, a świadomość coraz większa.

czytaj więcej...

  

    

  


  MIASTO IŁAWA

1O listopada 2008 roku w Iławie podczas Mistrzostw Polski Północnej w Tańcu Towarzyskim  odbyła się akcja rozdawania toreb ekologicznych.

W związku z dużym zainteresowaniem turniejem oraz kampanią, w hali sportowej, gdzie  odbywała się impreza, zjawili się licznie mieszkańcy miasta i okolic.

Podczas przerw między wejściami poszczególnych grup wiekowych na konkurs tańca, torby ekologiczne i gadżety rozchodziły się jak ,,świeże bułeczki''.

   

   

                                

  


MIASTO WĄBRZEŹNO

 21 października 2008 odbył sie BIEG JESIENNY w ramach IV GRAND PRIX WĄBRZEŹNA.

Podczas tej imprezy przedstawiciele Fundacji Zielone Płuca Polski przy współpracy z Urzędem Miasta w Wąbrzeźnie zorganizowali stoisko, na którym rozdawane były torby papierowe, bawełniane oraz gadżety promujące Kampanię ,,IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE - PAPIEROWE'' oraz projekt ,,Kraina Żubra - Ochrona Żubra w Puszczy Białowieskiej''.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 pomagała w rozdawaniu darmowych toreb ekologicznych.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród lokalnej społeczności, a gdżety rozeszły się błyskawicznie.

Dziękujemy mieszkańcom Wąbrzeźna za ciepłe przyjęcie i zapraszamy na kolejną część Kampanii już w grudniu. 

  

  

  

  


 

  MIASTO TORUŃ

W dniach 9 - 11 paźdzniernika 2008 miała miejsce IV Konferencja Techniczno - Naukowa, Zieleń Miejska Naturalne Bogactwo Miasta, której tematem przewodnim była zieleń przyuliczna.

Podczas pierwszego dnia sympozjum, Fundacja Zielone Płuca Polski przy współpracy z Wydziałem Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta w Toruniu, zorganizowała stoisko, na którym rozdawano torby bawełniane i papierowe w ramach kampanii.

Stoisko cieszyło sie dużym zainteresowaniem wśród uczestników konfarencji. Oprócz toreb ekologicznych, można tam było otrzymać materiały i wydawnictwa Zielone Płuca Polski, a także uzyskać inforamcje o kampanii oraz działalności Fundacji Zielone Płuca Polski.

Kolejną grupą, do której chcieliśmy dotrzeć z torbami ekologicznymi, to studenci Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Rozdawanie toreb papierowych i bawełnianych wśród społeczności akademickiej było trafnym posunięciem, gdyż akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

     

     

  

  

  

                             


 

GMINA GÓRZNO

W dniu 27.09.2008 roku w Górznie podczas imprezy sportowo - rekreacyjnej ,,BIEG PO SCHODACH'' przeprowadziliśmy kolejną akcję IDZIE ZMIANA - TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE - PAPIEROWE.  

Każdego roku udział w biegach biorą różne grupy wiekowe, od maluchów poprzez gimnazjalistów, a kończąc na seniorach. Nawet Burmistrz Pan Robert Stańko, sprawnie przemierzał setki schodów prowadzących do siedziby Górznieńsko - Lidzbarsiego Parku Krajobrazowego, zachęcając wszystkich do udziału w jakże zdrowej formie spędzenia sobotniego popołudnia.

Oczywiście wśród uczestników biegu rozdawano torby papierowe i bawełniane.

W tym samym czasie grupa wolontariuszy z Domu Kutlury w Górznie, rozdawała  mieszkańcom na Rynku Głównym torby wielokrotnego użytku oraz małe upominki w postaci breloków, zachęcajac przy tym do zaprzestania stosowania jednorazowych toreb foliowych.

Kamapnia cieszyla się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy wyrazili chęć do udziału w kolejnych inicjatywach Fundacji ZPP.

  

  

  

   

 


GMINA KORYCIN

W dniu 7.09.2008 roku w Korycinie podczas otwarcia pierwszego na Podlasiu boiska szkolnego wykonanego w ramach programu ,,Moje Boisko - Orlik 2012'' przedstwiciele Fundacji Zielone Płuca Polski w porozumieniu z urzędem gminy przeprowadzili kampanię promocyjną toreb ekologicznych. Rozdane zostały torby bawełniane i papierowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Gminy Korycin popierają akcję i czekają na kolejne działania w tym zakresie.

Gmina Korycin Gmina Korycin

    

  


TORUŃ

W dniu 7.06.2008 roku na pikniku organizowanym na Rynku Staromiejskim w Toruniu z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska nastąpiła oficjalna inauguracja Kampanii ,,IDZIE ZMIANA-TORBA LNIANA, CZAS NA NOWE-PAPIEROWE''. Rozdawano torby bawełniane wraz z ulotką informacyjną. Dzieciom zorganizowano konkursy związane z kształtowaniem postaw proekologicznych.

 

  

  

  

 


WĄBRZEŹNO

Z pisma otrzymanego od Burmistrza Miasta Wąbrzeźno wiemy, że rozpoczęto ,,(...)działania promocyjne, mające skłonić mieszkańców do odchodzenia od używania reklamówek na rzecz ekologicznych alternatyw- toreb lnianych i papierowych. W ramach akcji zakupione torby lniane rozpropagowywane są jako gadżety promocyjne miasta. W miejskich placówkach oświatowych prowadzona jest też kampania informacyjna, w ramach której zachęca się dzieci i młodzież do dbałości o środowisko naturalne. (...)''

 

 

                                                                        

Strona dofinansowana ze środków: UE NFOŚiGW