Wpłyń na oceany nowych możliwości z blogiem fzpp.pl

Wyślij nam wiadomość

Żakiety damskie

Krystian Lis 2019-04-11 0 komentarzy
Wpis

Wszystko zaczęło się od inspiracji męskimi marynarkami. Czy ktoś powiedział, że kobiety nie mogą ich nosić? Tak Coco Chanel i następni projektanci dokonali okrycia, które dziś jest wręcz żelaznym punktem kobiecego, oficjalnego dress code'u.

W odróżnieniu do klasycznych męskich marynarek damskie żakiety są bardziej dopasowane do kobiecej sylwetki i choć posiadają formalne kroje, w dużym stopniu eksponują atuty urody. Oczywiście żakiety nie są zakładane wyłącznie na spotkania biznesowe – to także ubiór gwiazd czy kobiet, które po prostu od czasu do czasu wolą założyć coś bardziej eleganckiego, przełamującego casualowy standard.

Żakiety znajdują się w standardowej ofercie wielu sieciówek i domów mody, jeszcze większy wybór daje Internet, chociażby w sklepie twojfason.pl, w kategorii https://twojfason.pl/pl/18-zakiety-damskie. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na wszystkie istotne parametry, jak:

  • kolor,
  • materiał wykonania,
  • rozmiar,
  • obwód klatki piersiowej,
  • długość całkowitą.

Aby żakiet spełniał swoją elegancką, ale i praktyczną rolę, musi być doskonale dopasowany do sylwetki, a także pozostałych elementów garderoby, jak ołówkowe spódnice czy spodnie cygaretki. Im dłużej przegląda się oferty, tym lepiej dostrzega się różnorodność dostępnych żakietów – prostych, taliowanych, luźniejszych, czyli dostosowanych do różnych okazji i sylwetek. Ważne, aby w „damskiej marynarce” czuć się komfortowo, a wtedy każda oficjalna sytuacja jest mniej stresująca. Zdecydowanie warto zakupić jeden lub więcej żakietów niezależnie od wieku czy charakteru pracy. To po prostu klasyka, którą trzeba mieć w szafie.

Skomentuj wpis