Wpłyń na oceany nowych możliwości z blogiem fzpp.pl

Wyślij nam wiadomość

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy - czego uczy?

Roksana Woźniak 2023-12-22 0 komentarzy
Certyfikowany kurs pierwszej pomocy - czego uczy?

Wszyscy powinni posiadać podstawową wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warto wiedzieć, że poza standardowym szkoleniem, istnieje również specjalny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, którego program jest ściśle określony przez przepisy zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia. Jak wygląda program?

Zajęcia trwają 66 godzin i składają się z części praktycznej oraz teoretycznej. Następnie uczestnicy przystępują do egzaminu. Po jego zdaniu otrzymują tytuł ratownika. Osoba po ukończeniu szkolenia może między innymi:

  • wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową manualnie oraz za pomocą sprzętu,

  • zakładać opatrunki na rany i tamować krwotoki zewnętrzne,

  • unieruchamiać złamania i zwichnięcia,

  • ułożyć w pozycji bezpiecznej poszkodowanych,

  • ewakuować osoby w stanie zagrożenia zdrowia i życia z miejsca zdarzenia,

  • oceniać stopień obrażeń.

Poza tym wśród poruszanych zagadnień znajduje się bezpieczeństwo własne i poszkodowanych, zasady defibrylacji z wykorzystaniem torby PSP R1 oraz zastosowanie sprzętu ratunkowego. Należy podkreślić, że uprawnienia są nadana na czas trzech lat. W celu utrzymania tytułu należy ponownego przystąpić do egzaminu.

Aby zapisać się na certyfikowany kurs pierwszej pomocy, wystarczy odwiedzić stronę internetową k9med.pl. Firma działa w branży od lat i może się pochwalić setkami zadowolonych klientów. Prowadzący mają duże doświadczenie i zawsze indywidualnie podchodzą do wszystkich kursantów.

Wybór tego renomowanego centrum szkoleniowego to dobra decyzja.

Skomentuj wpis