Wpłyń na oceany nowych możliwości z blogiem fzpp.pl

Wyślij nam wiadomość

Czy przyrząd asekuracyjny należy stosować też na niewielkich wysokościach?

Roksana Woźniak 2022-06-01 0 komentarzy
Czy przyrząd asekuracyjny należy stosować też na niewielkich wysokościach?

Zakup tego rodzaju elementów pozwala na bezpieczne wychodzenie i schodzenie ze ścianki, z możliwością kontrolowania prędkości zjazdu i z opcją zatrzymania się na wybranej wysokości. Umiejętnie wykorzystując przyrząd asekuracyjny, można poprawić uprzęż, zorientować się w swoim położeniu czy dokonać innej czynności bez obawy, że odpadnie się od konstrukcji. 

Obowiązkiem właściciela stoiska wspinaczkowego jest przeprowadzenie instruktażu stanowiskowego, w tym poinformowanie chętnego o możliwości użycia poszczególnych elementów sprzętu w celu poprawy jakości i komfortu w trakcie przemieszczania się po ściance. Szkolenie ma mieć formę teoretyczną i praktyczną. Objaśnienie, w jaki sposób należy użytkować każdy przyrząd asekuracyjny, leży też w interesie samego właściciela. Doposażając uprząż w odpowiednio wytrzymałe gadżety, można ochronić linę przed zbyt szybką eksploatacją, a tym samym zapobiec niechcianym wypadkom i problemom w trakcie wspinaczki.

Szeroki wybór akcesoriów do poruszania się po ściankach można znaleźć na stronie beal.pl. Pod podanym linkiem przedstawia się firma, której kadra od lat dostarcza klientom (prywatnym i biznesowym) wysokojakościowy sprzęt wspinaczkowy, każdorazowo dołączając do zakupu gwarancję trwałości i wytrzymałości (przy właściwym użytkowaniu i konserwacji).

Skomentuj wpis