Wpłyń na oceany nowych możliwości z blogiem fzpp.pl

Wyślij nam wiadomość

Namiot 4-osobowy – jaki model wybrać?

Antoni Lewandowski 2023-02-21 0 komentarzy
Namiot 4-osobowy – jaki model wybrać?

Znalezienie idealnego namiotu nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza gdy konsument poszukuje większego modelu, w którym będzie spało kilka osób. Poza tym zakup tego typu produktu stanowi duży wydatek, więc nie warto się spieszyć.

Na samym początku należy zdać sobie sprawę z tego, że namiot 4-osobowy jest ciężki. Co prawda istnieją lekkie egzemplarze, ale są one bardzo drogie i przeważnie rekomendowane miłośnikom górskich wypraw, którzy udają się na szlaki regularnie oraz przenoszą namiot z miejsca na miejsce. W przypadku sporadycznych, wakacyjnych wyjazdów na biwak kupno sprzętu tej klasy jest nieopłacalne. W takiej sytuacji lepiej wybrać tanie, wygodne, przestronne modele rodzinne z wydzielonym miejscem na ubrania i inne przedmioty oraz daszkiem, pod którym można ustawić stół, krzesła czy leżak. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna i odporna na korozję, warto wybrać egzemplarz z porządnym, aluminiowym stelażem.

Należy zaznaczyć, że w sklepach najczęściej można znaleźć namioty jednowarstwowe oraz dwuwarstwowe. Jednowarstwowe są lekkie, ale mają większą tendencję do przepuszczania wody w czasie intensywnego deszczu. Natomiast modele składające się z dwóch rodzajów powłok gwarantują wodoszczelność. Ponadto mają wyższą odporność na uszkodzenia, rozdarcia oraz ścieranie.

Najwyższej jakości namiot jedno- i wieloosobowe oferuje sklep internetowy Trekker Sport. Asortyment jest rozbudowany i różnorodny, więc każdy, niezależnie od potrzeb, znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Osoby niezdecydowane mogą liczyć na profesjonalne doradztwo. Do zestawu można dokupić wyposażenie dodatkowe, np. moskitiery, materace, lampy, śpiwory, płachty biwakowe. Firma szybko realizuje zamówienia.

Skomentuj wpis